rolex replica replica watches asiafive.com https://www.careedit.com/ fake watches https://rolexrolexwatches.club fake rolex rolex replica rolex replica http://www.fake-watch.cn replica watches https://www.luckreplica.com/ fake rolex https://www.feelreplica.com/ fairreplica.com

Czy możliwe jest zajście w ciążę w trakcie okresu?

Kamagra

Ryzyko zajścia w ciążę w trakcie miesiączki jest bardzo małe. Warto jednak wiedzieć o tym, że u kobiet, u których miesiączki występują w sposób bardzo nieregularny, zapłodnienie w trakcie menstruacji jest możliwe. 

 

Kiedy ma miejsce zapłodnienie?

Zapłodnienie następuje u kobiety w czasie owulacji. Wówczas z jajnika uwalniana jest komórka jajowa. Dochodzi do tego około dwóch tygodni przed rozpoczęciem miesiączki. Około tydzień od rozpoczęcia krwawienia stężenie estrogenu wzrasta, dzięki czemu rośnie komórka jajowa wewnątrz jajnika. To z kolei przyczynia się do zmian w wyściółce macicy. Staje się ona lepiej ukrwiona oraz grubsza oraz jest gotowa na przyjęcie komórki jajowej, która została zapłodniona.

Pytania na temat zajścia w ciążę w trakcie okresu zadaje sobie mnóstw kobiet – zwłaszcza te, które nie posiadają jeszcze doświadczenia w sferze seksualnej oraz nie do końca znają swoje ciało. Wiele osób w dalszym ciągu reprezentuje pogląd mówiący o tym, że współżycie w trakcie miesiączki jest świetnym sposobem na uchronienie się przed niechcianą ciążą.

Warto jednak wiedzieć o tym, że tego rodzaju stwierdzenia nie do końca mają związek ze stanem faktycznym.

 

Czy w trakcie miesiączki można uprawiać seks?

Temat uprawiania seksu w trakcie miesiączki w dalszym ciągu w dalszym ciągu wywołuje dużo kontrowersji. Dla wielu osób menstruacja jest czynnikiem, który w dużym stopniu zniechęca od jakichkolwiek kontaktów seksualnych. Jest to oczywiście spowodowane względami estetycznymi.

Z kolei jeszcze inne osoby rezygnują z kontaktów seksualnych w tym okresie, ponieważ obawiają się zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową takimi jak AIDS, kiła czy rzeżączka. Warto wiedzieć, że uprawianie seksu w trakcie miesiączki zwiększa ryzyko podrażnień oraz wystąpienia infekcji wirusowych i bakteryjnych.

Jednym ze sposobów na zapobiegnięcie tym dolegliwościom jest stosowanie metod antykoncepcji, przede wszystkim prezerwatyw. Prezerwatywy zalicza się do metod antykoncepcji mechanicznej. Ich skuteczność jest bardzo duża, wynosi aż 98%.

Warto pamiętać o tym, że do zapłodnienia może dojść nie tylko podczas wytrysku, ale również przed nim. W trakcie stosunku z penisa wydziela się tzw. preejakulat, który również może zawierać sporą liczbę plemników. Stosowanie stosunku przerywanego bez prezerwatywy wiąże się zatem z ogromnym ryzykiem zajścia w ciążę.

 

Czy zajście w ciążę w trakcie okresu jest możliwe?

Są kobiety, u których owulacja następuje krótko po ustąpieniu krwawienia miesięcznego. Plemniki, które pozostają po współżyciu, w momencie owulacji mogą dalej być aktywne. Okazuje się, że plemniki w ciele kobiety mogą przetrwać nawet 6 dni. Na zajście w ciążę w trakcie okresu najbardziej narażone są kobiety, u których występuje nieregularny cykl miesiączkowy.

Na zaburzenie cyklu miesiączkowego ma wpływ mnóstwo czynników, takich jak zmiana diety, antybiotyki, choroby, zmiana masy ciała, stres, karmienie dziecka piersią. Wszystko to sprawia, że rzadko zdarza się, by kobieta zawsze miała miesiączkę co równe 28 dni. Nieregularność cyklów miesiączkowych występuje także u kobiet dojrzałych, które wkrótce przechodzić będą menopauzę.

Aby we właściwy sposób uniknąć ciąży w trakcie miesiączki należy nauczyć się obliczać dni płodne i niepłodne. Do najpopularniejszych metod na obliczanie dni płodnych zaliczamy metodę kalendarzykową oraz metodę obserwacji śluzu szyjkowego i metodę pomiaru temperatury ciała. Dzięki nim można w skuteczny sposób przewidzieć, kiedy uprawianie seksu nie zagrozi zajściem w ciążę.