rolex replica replica watches asiafive.com https://www.careedit.com/ fake watches https://rolexrolexwatches.club fake rolex rolex replica rolex replica http://www.fake-watch.cn replica watches https://www.luckreplica.com/ fake rolex https://www.feelreplica.com/ fairreplica.com

Czy osoby ze stomią mogą cieszyć się seksem?

Kamagra

Wiele osób martwi się czy po zabiegu utworzenia stomii można uprawiać seks? Zdaniem specjalistów po pierwsze, może uprawiać seks. Stomia sama w sobie nie może w żaden sposób zakłócać życia seksualnego. A po drugie, trzeba walczyć o swoje życie seksualne. Problemy seksualne występują u zdecydowanej większości osób, które przeszły poważną operację. To normalne a poddawanie się nie jest normalne.

Stomia nie jest przeszkodą w miłości ani w tworzeniu szczęśliwego małżeństwa. Jeśli kobieta przeszła operację wyłonienia jelita, ale jej narządy rozrodcze tzn. jajnik i macica są zdrowe, jest ona zdolna do zajścia w ciążę i urodzenia dziecka.

Co to jest worek stomijny?

Zabieg wyłonienia stomii to zabieg chirurgiczny polegający na wyciągnięciu jelita przez przednią ścianę jamy brzusznej w celu utworzenia sztucznego otworu (stomii), przez który można usunąć zawartość jelita z pominięciem okrężnicy.

Czy po stomii można uprawiać seks?

Przede wszystkim trzeba odrzucić nadmierną nieśmiałość i udać się do gabinetu stomijnego na wizytę u specjalisty. Duża część problemów seksualnych osób ze stomią nie jest związana z fizjologią, ale zaufanie do takich rzeczy nie zaszkodzi. Ponadto należy pamiętać, że niektóre rodzaje chorób, które spowodowały stomię, często same prowadzą do zaburzeń seksualnych. Na przykład, jeśli osoba przeszła operację z powodu raka okrężnicy, to podczas operacji może dojść do uszkodzenia pni nerwowych w sąsiednich obszarach, co prowadzi do upośledzenia funkcji seksualnych. W takim przypadku problem czasami rozwiązują nowoczesne leki.

W większości przypadków problem nie jest zakorzeniony w jamie brzusznej, ale w głowie. I najprawdopodobniej wizyta u specjalisty tylko raz jeszcze potwierdzi, że głównym problemem seksualnym osób ze stomią jest czynnik psychologiczny.

Nie trzeba dodawać, że większość osób w okresie pooperacyjnym ma tendencję do odczuwania własnej fizycznej niższości. Psychologowie często nazywają ten stan uczuciem zniszczonego świata wewnętrznego, syndromem związanym z naruszeniem integralności fizycznej ciała.

Aktywność fizyczna po stomii

Innym częstym psychologicznym kompleksem związanym ze stomią jest strach przed aktywnością fizyczną. Ludzie ze stomią potrzebują spokoju, odpoczynku w łóżku i minimum aktywności fizycznej, jaki to jest kontakt seksualny. To irytujące złudzenie jest rozgrzewane przez różne mity internetowe i współczujących krewnych. Pytanie brzmi, po co w takim razie?

Są ludzie ze stomią nawet wśród sportowców, ale osoby po takim zabiegu najczęściej nie mają zamiaru biegać w maratonie. Aktywność, w tym aktywność seksualna, jest bardzo pożyteczna, pożyteczna i znowu pożyteczna, ponieważ trenuje serce, stymuluje metabolizm hormonalny i utrzymuje napięcie mięśniowe.

A jeśli ktoś nadal obawia się wysiłku fizycznego związanego ze stosunkiem, trzeba spróbować się przygotować. Jogging lub lekki fitness jest całkowicie bezpieczny i pomoże szybko wrócić do formy.

Większość osób ze stomią odkryje, że, nadal może cieszyć się seksem w większości pozycji seksualnych. Ale jeśli niektóre z nich są niewygodne, trzeba spróbować czegoś innego, aż znajdzie się najlepszą dla siebie. Wiele osób martwi się możliwością pojawienia się nieprzyjemnego zapachu. Niepotrzebnie, wystarczy przed seksem nie spożywać pokarmu powodujących gazy, oczyścić skórę wokół stomii i założyć świeży woreczek lub opróżnić używany.

Wreszcie, nie można zapominać o swoim partnerze seksualnym. Potrzebuje wsparcia nie mniej niż osoba po stomii. Trzeba być dla niego delikatniejszym i bardziej czułym. Zapobiegać niezręcznemu zachowaniu, zachęcać go i nie szokować, warto używać specjalnej bielizny kryjącej.

Należy pamiętać, że partnerowi również trudno jest dojść do siebie po tym, co się stało, jest też zdezorientowany, nie wie też, jak się zachowywać w łóżku. Nie trzeba denerwować się i więcej z nim rozmawiać, zaufanie i jasność są niezbędne w związku seksualnym.