rolex replica replica watches asiafive.com https://www.careedit.com/ fake watches https://rolexrolexwatches.club fake rolex rolex replica rolex replica http://www.fake-watch.cn replica watches https://www.luckreplica.com/ fake rolex https://www.feelreplica.com/ fairreplica.com

Jak funkcjonuje mechanizm erekcji?

Kamagra

Większość z nas, pewnie się nawet nie zastanawiało, jakie reakcje zachodzą w męskim członku w czasie erekcji. Wbrew temu, co może się wydawać, są to bardzo skomplikowane mechanizmy, które wymagać będą odpowiedniej współpracy różnorodnych układów w naszym organizmie. Zrozumienie ich funkcjonowania jest bardzo istotne, kiedy dochodzi do kłopotów z erekcją. 

Większość panów przez całe życie nie zagłębia się w mechanizm funkcjonowania własnego penisa. Dzięki bodźcom, takim jak wyobraźnia, wzrok, zapach, dotyk, u zdrowych mężczyzn dochodzi do występowania erekcji. Stymulowana w czasie stosunku seksualnego, ostatecznie skutkować będzie orgazmem. Ten z pozoru mało skomplikowany mechanizm tak naprawdę wcale jednak nie jest taki łatwy. Jego analizę zaczynamy zwykle dopiero, kiedy coś jest z nim nie tak. 

Anatomia penisa męskiego

Żeby móc dokładnie zrozumieć mechanizm męskiej erekcji, trzeba zapoznać się z budową członka męskiego. Złożony jest od z dwóch jamistych ciał zlokalizowanych po stronie grzbietowej prącia, jak i ciała gąbczastego, które znajduje się po stronie brzucha. Ciało gąbczaste sięga aż do przodu penisa i tworzy tak zwaną żołądź. W środku gąbczastego ciała znajduje się cewka moczowa.

Ciało gąbczaste i ciała jamiste otoczone zostały przez warstwę tkanki łącznej, jak i dodatkową osłonę składającą się z kolagenowych włókien – tak zwaną białawą błonę. Jamiste ciała utkane zostały z systemu jamek, czyli obszernych sieci krwionośnych naczyń. Jamki dostają krew głównie z głębokiej tętnicy prącia. W znacznie mniejszym stopniu – z grzbietowej tętnicy. Penis męski jest również bardzo mocno unerwiony. W uruchamianiu mechanizmów erekcji udział bierze tak zwany ośrodków erekcji, który znajduje się w rdzeniu kręgowym na wysokości krzyżowego splotu.

Jak uruchamiany jest mechanizm erekcji?

Pod wpływem oddziaływania bodźców podniecających, mózg przesyła sygnały do tak zwanego ośrodka erekcji na temat wymaganego uruchomienia mechanizmu wzwodu. Sygnał ten wysyłany jest przy pomocy przywspółczulnych nerwów do prącia. Błona mięśniowa ulega rozkurczeniu, zaś tętnice się rozszerzają. Dopływająca krew zaczyna przepełniać jamki. Zwiększając objętość, jamki doprowadzają do napięcia błony białawej i powodują ucisk żył w prąciu, uniemożliwiając tym samym odpływanie krwi. Spora ilość krwi znajdująca się w prąciu doprowadza do wzwodu i pozwala na odbywanie stosunków seksualnych.

Kiedy prącie będzie intensywnie stymulowane za pomocą bodźców pochodzących z zewnątrz, pojawia się po pewnym czasie ejakulacja. Podczas wytrysku kurczą się gładkie mięśnie najądrza, pęcherzyków nasiennych, gruczołu krokowego, jak i nasieniowodów. Dochodzi wówczas do wytrysku, zaś szyja pęcherza moczowego ulega zamknięciu, co uniemożliwia tak zwany wsteczny wytrysk. Erekcja powoli słabnie – krew zaczyna odpływać z prącia głęboką żyłą, jak i grzbietową żyłą prącia.

Nieprawidłowo funkcjonujące mechanizmy

Żeby erekcja odbywała się w sposób prawidłowy, konieczne będzie właściwe funkcjonowanie nie tylko układu krążenia, ale również układu nerwowego. Tymczasem już zwężenie tętnic na skutek zbyt wysokiego poziomu cholesterolu, może mieć wpływ na wystąpienie zaburzeń erekcji. Tak samo jak przewlekły stres, który ma wpływ na pracę przywspółczulnego układu w mózgu. Leki na potencję, takie jak Kamagra – zawierające w swoim składzie sildenafil na kłopoty z potencją – mają za zadanie odblokować zaburzone mechanizmy erekcji. Przywracają zatem cały proces do wyżej opisanego stanu. Nie zlikwidują jednakże przyczyn problemów.