rolex replica replica watches asiafive.com https://www.careedit.com/ fake watches https://rolexrolexwatches.club fake rolex rolex replica rolex replica http://www.fake-watch.cn replica watches https://www.luckreplica.com/ fake rolex https://www.feelreplica.com/ fairreplica.com

Jak rozpoznać przewlekłe problemy z erekcją?

Kamagra

Większość mężczyzn przynajmniej raz w życiu doświadczy zaburzeń erekcji. Dolegliwość ta ma szerokie grono objawów, wśród których wymienić można brak wzwodu przy podnieceniu seksualnym, wiotkość prącia, czy przedwczesny wytrysk. Część z nich ma charakter tymczasowy i zanika wraz z upływem czasu. Bywa jednak, że zaburzenia erekcji występują w sposób przewlekły i nie da się ich pozbyć bez pomocy lekarza. Jak rozpoznać dolegliwość? Co powoduje pojawianie się problemów ze wzwodem? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Czynniki wpływające na problemy z erekcją

Przyczyny zaburzeń erekcji są złożone. Niekiedy nieprawidłowe funkcjonowanie prącia wywoływane jest przez jedną z nich, czasem problemy ze wzwodem to efekt wystąpienia całego szeregu dysfunkcji. Czynnikami najczęściej powodującymi zaburzenia erekcji są:

  • choroby układu krążenia, w tym miażdżyca i przebyte zawały serca; nieprawidłowy przepływ krwi lub zwężone naczynia krwionośne utrudniają wywołanie erekcji oraz jej utrzymanie podczas zbliżenia,
  • zaburzenia psychiczne, takie jak depresja, niskie poczucie własnej wartości i lęk przed współżyciem; obniżają one libido i zwiększają ryzyko wiotkości prącia,
  • niezdrowy styl życia, czyli nadużywanie alkoholu, palenie dużej ilości papierosów, słaba dieta i niska aktywność fizyczna,
  • słabe samopoczucie powodowane przez stres, małą ilość snu i zmęczenie także nie sprzyjają poprawie jakości współżycia.

Seksuolodzy podkreślają, że istotnym czynnikiem mającym wpływ na problemy z erekcją jest też zbyt duża aktywność seksualna. Należy zwrócić uwagę, by do masturbacji i stosunków nie dochodziło za często, co pomoże w regeneracji organizmu.

Różnica między tymczasowymi a przewlekłymi zaburzeniami wzwodu

Tymczasowe zaburzenia erekcji można odróżnić od przewlekłych problemów ze wzwodem na podstawie czasu, w jakim występują obie dolegliwości. Pierwsze z nich mają charakter jednorazowy lub ustępują po kilku zbliżeniach. Drugie pojawiają się cyklicznie, a brak wzwodu i przedwczesny wytrysk towarzyszą większości stosunków z partnerką. Innym sposobem rozróżnienia tymczasowych problemów od zaburzeń o charakterze przewlekłym jest ich podłoże. Bardzo często wraz z pojawieniem się długotrwałych kłopotów z erekcją występują inne choroby organizmu. Brak wzwodu może być efektem depresji, przebytego zawału serca, cukrzycy, czy miażdżycy. Ważne, by w przypadku zaobserwowania u siebie problemów z erekcją zgłosić się do lekarza po pomoc.

Jak leczyć dolegliwość?

Rodzaj terapii zależy od podłoża problemu. W przypadku mężczyzn z problemami natury psychicznej pomocy udziela seksuolog lub psychiatra. Panowie zmagający się z chorobami organizmu, bądź u których zaburzenia erekcji są efektem nieprawidłowej diety i złego stylu życia mogą zgłosić się do urologa. W gabinecie proponowana jest im farmakoterapia. Specjalista przepisuje chorym leki zawierające sildenafil – to między innymi Kamagra w żelu i Viagra cena. Preparaty te należy przyjmować na godzinę przed stosunkiem, by w czasie pobudzenia seksualnego być w stanie osiągnąć wzwód. Tabletki mają działanie rozkurczające, dlatego w wielu przypadkach skutecznie ułatwiają wywołanie erekcji. Rozluźniają naczynia krwionośne w ciałach jamistych, przez co członek staje się twardy na cały czas trwania współżycia.

Z przewlekłymi problemami z erekcją ma się do czynienia w momencie, gdy występują one cyklicznie i przy prawie każdym zbliżeniu. Kłopoty z wywołaniem wzwodu, jego utrzymaniem, czy zbyt wczesną ejakulacją dotykają dojrzałych i młodszych mężczyzn. To efekt chorób, złej diety oraz przemęczenia. Pomocy warto szukać u lekarzy – także, gdy dolegliwość ma charakter tymczasowy.