rolex replica replica watches asiafive.com https://www.careedit.com/ fake watches https://rolexrolexwatches.club fake rolex rolex replica rolex replica http://www.fake-watch.cn replica watches https://www.luckreplica.com/ fake rolex https://www.feelreplica.com/ fairreplica.com

Metody antykoncepcji dla mężczyzn

Kamagra

Istnieje wiele rodzajów antykoncepcji dla mężczyzn. Oprócz popularnych prezerwatyw na rynku jest mnóstwo innych metod zapobiegania ciąży, które gwarantują znacznie wyższą skuteczność. Obecnie trwają nawet badania nad wprowadzeniem doustnych tabletek antykoncepcyjnych dla mężczyzn. Zapraszamy do lektury artykułu w którym przedstawiamy najlepsze metody antykoncepcji dedykowane mężczyznom.

Antykoncepcja dla mężczyzn – co warto wiedzieć o dostępnych metodach?

W chwili obecnej zdecydowana większość mężczyzn stosuje przede wszystkim antykoncepcję mechaniczną, czyli prezerwatywy. Warto wiedzieć, że istnieje także sporo innych metod, takich jak np. wazektomia, czyli podcięcie nasieniowodów. Oczywiście, w dalszym ciągu dostęp kobiet do metod antykoncepcji jest zdecydowanie szerszy.

Naukowcy nieustannie pracują nad wprowadzeniem doustnej antykoncepcji dla mężczyzn. Być może już wkrótce mężczyźni będą mogli zapobiegać zapłodnieniu nie poprzez prezerwatywę, a zażycie jednej, prostej do połknięcia, tabletki.
 

Prezerwatywa – najpopularniejsza metoda antykoncepcji wśród mężczyzn 

Prezerwatywy zazwyczaj są wyprodukowane z lateksu oraz zawierają domieszkę środka plemnikobójczego. Są to specjalne osłony, do których mężczyzna musi umieścić penisa. Dzięki temu ejakulat nie trafia do pochwy, tylko do wnętrza prezerwatywy. Ogromnym atutem prezerwatyw jest fakt, iż chronią one przed zakażeniem różnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową a jednocześnie są bardzo dobrze dostępne i stosunkowo tanie. Ponadto do uzyskania prezerwatywy nie jest konieczne okazanie recepty.

Według wskaźnika Pearla skuteczność prezerwatyw wynosi 3. Jest to spowodowane tym, iż często dochodzi do pęknięcia prezerwatywy lub zsunięcia się jej w trakcie penetracji. Dzieje się tak, gdy rozmiar prezerwatywy jest dobrany w sposób niewłaściwy do rozmiaru członka. Wielu mężczyzn narzeka także, iż prezerwatywa powoduje, że ich doznania w trakcie intymnych zbliżeń są znacznie mniejsze niż w trakcie stosunku bez prezerwatywy.

Lateks z którego składają się zazwyczaj prezerwatywy może także wywoływać wystąpienie groźnych reakcji alergicznych. Z tych wszystkich powodów wielu mężczyzn szuka skuteczniejszych oraz wygodniejszych form zapobiegania ciąży. Jedną z nich jest chociażby wazektomia.

Wazektomia – najskuteczniejsza metoda zapobiegnięcia ciąży?

Wazektomia zamiennie określana jest jako sterylizacja mężczyzny. Jest to zabieg polegający na podwiązaniu lub przecięciu nasieniowodów. Dzięki takiej operacji sperma w trakcie wytrysku nie zawiera plemników. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje wazektomii. Pierwsza przebiega bez używania skalpela oraz zakładania szwów, z kolei w drugiej wycina się kilka milimetrów nasieniowodu, a następnie zakłada się nierozpuszczalne szwy. Skuteczność wazektomii jako metody antykoncepcji jest niezwykle wysoka. Wskaźnik Pearla w jej przypadku wynosi aż 0,1.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że wazektomia ma dość istotną wadę. Mianowicie: nie zapewnia ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zdarza się, że przeprowadzenie wazektomii wywołuje różne powikłania zdrowotne, takie jak zapalenie jądra i najądrza, miażdżyca a w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do stwardnienia rozsianego.
Odzyskanie płodności po zabiegu wazektomii nie jest niemożliwe, jednak jest niezwykle trudne a dodatkowo bardzo kosztowne. Odwrócenie wazektomii nie zawsze kończy się w sposób pomyślny oraz może doprowadzić do bezpłodności. Z tego względu na wazektomię powinni zdecydować się ci panowie, którzy są pewni, iż nie chcą posiadać potomstwa.

Leave a Reply